ČEZ nebude přes Vánoce vypínat elektřinu

Na zásobovacím území ČEZ Distribuce by nic nemělo ohrozit rozsvícení vánočních stromečků ve všech domácnostech. Foto: pixabay.com

Společnost ČEZ Distribuce stanovila zásady pro vypínání zařízení distribuční soustavy v předvánoční a novoroční době. Během vánočních svátků nebude probíhat žádné plánované vypínání. Omezení odstávek elektřiny začíná již v předvánočním období a pokračovat bude dále ke konci roku.

Na zásobovacím území ČEZ Distribuce by tak nic nemělo ohrozit rozsvícení vánočních stromečků ve všech domácnostech.

Čtěte také:
Bez nových zdrojů nebude elektřina
Havlíček: Uhlí nahradíme jen jádrem

V době od 15. 12. 2019 do 1. 1. 2020 nebudou prováděny práce, které je možno vzhledem k jejich charakteru přesunout na jiné období. „Jedná se zejména o práce spojené s údržbou nebo výstavbou distribučního zařízení“, uvedl Radim Černý, místopředseda představenstva ČEZ Distribuce. „Uvedené zásady se netýkají vypínání v případě kalamitních a dalších mimořádných situací, kdy je pro odstraňování následků poruch nezbytně nutné distribuční zařízení vypnout“, dodal Černý.

ČEZ Distribuce působí na energetickém trhu České republiky již deset let. Společnost provozuje na území České republiky vedení v délce 165 133 km s 3,7 mil. odběrných míst.

Mohlo by vás zajímat:
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Prašnost v lomu snižuje i mlžná stěna