ČEZ překonal náborový rekord

Od začátku letošního roku přijala společnost ČEZ a její integrované dcery 1626 nových zaměstnanců. Foto: ČEZ

Přes 1 600 pracovníků si od ledna do začátku prosince zapsalo Skupinu ČEZ jako svého nového zaměstnavatele. Nábor zaměstnanců v Česku se společnosti daří, již nyní překonala loňský rekord 1 391 lidí.

Oproti celému roku 2015 je dosavadní počet nově přijatých dokonce o 1000 osob vyšší. Kromě pokrytí přirozené generační obměny pracovníků stojí za zvýšeným počtem nástupů také zkvalitňování služeb směrem k zákazníkům či nový Atomový zákon.

Čtěte také:
Bulharsko schválilo prodej elektrárny, kterou vlastní ČEZ
Beneš: ČEZ by měl vydělávat přes 40 miliard

Od začátku letošního roku přijala společnost ČEZ a její integrované dcery 1626 nových zaměstnanců. Zhruba třetina příchozích míří do mateřské společnosti ČEZ, a. s., z toho asi 80 procent do výroby. Kolem 30 procent tvořily nástupy do oblasti distribuce, čtvrtinu lidí nabírala segmentu prodeje. Za stejné období naopak Skupinu ČEZ opustilo necelých tisíc pracovníků.

Významná část nově příchozích byla tedy přijata v rámci přirozené obměny personálu. Do roku 2020 bude mít nárok na odchod do důchodu téměř 1000 zaměstnanců Skupiny ČEZ. U řady pozic je přitom potřeba nově příchozí nejprve zaškolit, což může trvat i rok či déle. „Zvládnutí generační obměny technických specialistů je pro energetické firmy naprosto klíčovou oblastí. O to víc mě těší, že se nám daří kvalitní uchazeče přijímat,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Daniel Beneš.

Skupina ČEZ si chce dlouhodobě udržet pozici žádaného zaměstnavatele, proto například letos zprovoznila firemní školku Watík pro potřeby zaměstnanců v Praze. Další školky má nasmlouvané v Ostravě, Plzni či v Hradci Králové. „Přestože energetika je kvůli výrobním provozům velmi specifický zaměstnavatel, hledáme cesty, jak podpořit zaměstnaneckou rozmanitost. Letos jsme například zintenzivnili spolupráci s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením,“ vysvětluje Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka divize správa Skupiny ČEZ.

Díky speciálním náborovým kampaním se jednotlivým společnostem ze Skupiny ČEZ v poslední době daří ve větší míře zaměstnávat čerstvé absolventy bez praxe. Od roku 2015 jejich počet vzrostl více než čtyřnásobně. Hlad po nových zaměstnancích ve Skupině ČEZ však trvá i nadále. V průměru na svých kariérních stránkách www.kdejinde.cz inzeruje denně 80-90 volných pozic. Na jedno vypsané místo se průměrně hlásí 13,3 uchazečů, tento počet v posledních dvou letech postupně narůstá.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo