ČEZ v pololetí vyrobil více energie z uhlí

Doba čtení:1 m, 14 s

Elektrárna Tušimice. Foto: ČEZ

Uhelné elektrárny společnosti ČEZ vyrobily v letošním prvním pololetí 13,3 terawatthodiny elektřiny, což představuje meziroční nárůst o jedno procento. Důvodem je zkrácení  plánovaných odstávek  Elektrárny Tušimice 2.  Celková výroba elektřiny mírně vzrostla na 30,1 TWh.

„Naše výroba roste, byť ne o tolik, o kolik jsme původně plánovali. Za první pololetí jsme celkově vzrostli celkem o jedno procento. Za celý rok očekáváme nárůst o osm procent,“ uvedl  šéf strategie ČEZ Pavel Cyrani. Celoroční výhled tak ČEZ snížil o dvě terawatthodiny na 62,9 TWh. Důvodem je posun uvedení Elektrárny Ledvice do provozu a zároveň mimořádné prodloužení odstávky jaderné elektrárny Temelín.

Čtěte také: Beneš: ČEZ bude do 35 let bez emisí

Za celý letošní rok počítá ČEZ s meziročním nárůstem výroby energie z uhelných elektráren o 15 procent na 29,2 TWh. Nárůst by mělo ovlivnit zahájení zkušebního provozu Elektrárny Ledvice 4 a také komplexní obnova bloků Elektrárny Prunéřov 2. Naopak negativní vliv má mít převedení posledního bloku Elektrárny Ledvice 2 do zálohy.

Uhelné elektrárny ČEZ by za celý rok 2015 měly vyrobit jen o něco méně energie než jaderné elektrárny Temelín a Dukovany. ČEZ počítá s tím, že obě jaderné elektrárny dohromady vyrobí 30,8 TWh energie. Přečerpávací elektrárny by měly vyrobit 1,2 TWh energie a obnovitelné zdroje 1,5 TWh.

Mohlo by vás zajímat:
Fond ČEZ předehnal Teslu
Šéf ČEZ: Vattenfall nás zajímá
Posílí český zájem o německé uhlí?