Čínský těžební průmysl prožívá boom

Poptávka po těžebních strojích v Číně po několika hubených letech znovu strmě roste. Foto: Zhengzhou Machinery

Výrobci těžebních strojů v Číně si po několika špatných letech užívají dobré časy. Ty budou navíc podle analytiků pokračovat minimálně do roku 2020.

Wu Dongdong, analytik společnosti Zheshang Securities v Hangzhou, uvedl, že poptávka po těžebních strojích se zvýšila, jelikož většina uhelných společností dosáhla výrazně lepších hospodářských výsledků.

Čtěte také:
Čína chce vytvořit uhelné giganty
Čínští těžaři si lebedí

„Vzhledem k výraznému růstu cen uhlí dosáhly těžební společnosti na mnohem vyšší zisky,“ řekl Wu pro server hellenicshippingnews.com. „Mohou si tak dovolit výměnu zastaralých strojů, což zvyšuje poptávku mezi jejich výrobci,“ dodal.

Několik velkých výrobců a dodavatelů čínských uhelných strojů již prezentovalo výrazný růst v roce 2017. Například Zhengzhou Coal Mining Machinery Group odhaduje, že její čistý příjem v roce 2017 vzrostl nejméně o 329 procent na 266 milionů juanů (téměř 900 milionů korun).

„Životní cyklus uhelného stroje trvá asi pět až osm let. Poslední větší investice v uhelném strojírenském průmyslu proběhly mezi lety 2011 a 2013. V následujících letech byla výměna zařízení zbrzděna kvůli recesi v uhelném průmyslu,“ uvedl Wu.

Mohlo by vás zajímat:
V Severní Karolíně mají ze solárů hrůzu
iUHLI.tv: „Zelené“ peníze už Češi neuvidí
Německá Energiewende ohrožuje chudé