Cyklisté z OKD popáté vyrazili na „uhelný“ výlet

Cyklisté z OKD na společné vyjížďce. Foto: OKD

Coal Biketrip, čili Uhelný cyklovýlet. Tak nazvali cyklističtí nadšenci z řad zaměstnanců společnosti OKD svou každoroční akci spolupořádanou útvarem technického náměstka.

Tentokrát to byl už pátý ročník a opět jsme se věnovali poznávání krás našeho nejbližšího pohoří, Beskyd. Jak už bývá zvykem, účastníci se sjížděli na stanovených místech v daných časech. Všechno bylo přizpůsobeno tak, aby se mohli zúčastnit kolegové z okolí Dětmarovic, Karviné i Havířova a všichni byli včas v Komorní Lhotce, kde začínala hlavní část vyjížďky,“ informoval směnový technik vedoucího výroby vybavování a likvidace Petr Foltyn.

Čtěte také:
Hysterie kolem CO2: jen omyl, nebo podvod?
Tryskáčový boj se změnou klimatu

Cílem se stal – po Lysé Hoře, Javorovém, Prášivé, Kotaři, Kozinci, Ostrém a Slavíči – Ondráš s následujícím sjezdem do Řeky, odkud se účastníci rozjížděli domů. „Našlapali jsme celkem 101 kilometrů a všichni se vrátili v pořádku. Akce byla úspěšná i proto, že počasí nezklamalo a atmosféru doplňovali stanovení komisaři dohlížející na průběh výletu a zajišťující kompletní servis všem účastníkům cyklistického klání,“ poznamenal Foltyn. Coal Biketrip se podle něj chystá i v příštím roce a cyklisté z OKD si už nyní dovolili pozvat i ostatní milovníky rekreačního sportu.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
Autonomní náklaďák nemá ani kabinu
Sen každého kluka. Obří rypadlo na dálkové ovládání