Díky těžařům dorazí do Lokte JethroTull

Legendární JethroTull zahrají v rámci turné k půl století své existence v amfiteátru pod loketským hradem. Foto: wikipedia.org Pakos

Společnost Sokolovská uhelná je dlouhodobým partnerem významných kulturních akcí v regionu.v letošním roce například podpořila Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Na přípravě některých akcí, jako například Zahájení sezóny na Koupališti Michal, se pak dokonce společnost přímo podílí.

Zahájení sezóny koupaliště Michal proběhne 2. června 2018 a vystoupí na něm skupiny Barock, AC/DC Tribute Band, Doga, Motorband nebo Metallica REVIVAL.

Čtěte také:
BMW bude zkoušet auta na výsypce dolu
Sokolovská uhelná uklidnila starosty

Za podpory Sokolovské uhelné odstartuje i další kulturní sezóna v loketském amfiteátru. Taneční párty, rockové hvězdy i operu. To vše nabídne letošní sezóna v amfiteátru pod loketským hradem. Zřejmě největší událostí pak bude koncert legendárních JethroTull, kteří zahrají v rámci turné k půl století své existence.

Když JethroTull projevili zájem o koncert speciálně v Lokti v rámci světového turné oslavujícího jejich půlstoletí na scéně, nemohli jsme než s nimi nadšeně souhlasit,” říká organizátor koncertů Vladimír Suchan s tím, že půjde už o čtvrté vystoupení skupiny v areálu na břehu řeky Ohře. Ale rozhodně si letos v Lokti na své přijdou i milovníci jiných žánrů.

Třeba naprosto jedinečným vystoupením bude koncert maďarského cikánského symfonického orchestru Budapest Gypsy SymphonyOrchestra, který je považován doslova za maďarské národní kulturní dědictví. V Lokti vystoupí v sestavě 65 hudebníků a například díla Bedřicha Smetany nebo Ference Liszta v cimbálovém provedení jsou příslibem vrcholného kulturního zážitku. A aby si na své přišly nejen uši, akci doprovodí také ochutnávky maďarské národní kuchyně.

Letošní sezóna se ale proti těm předchozím liší v hodně věcech. Tou hlavní je četnost akcí, kterých máme pro tento rok v amfiteátru celkem 27,” říká promotér Suchan s tím, že k jedné z novinek bude patřit zařazení činohry před muzikálový blok. Půjde o dvě komedie Divadla Kalich v komorním provedení pro maximálně 400 diváků s tím, že činohra by se tak měla stát pevnou součástí programu i v nadcházejících letech.

Kromě divadla ale nebudou chybět legendy ani české hudební scény, jako je Jaromír Nohavica, Tři Sestry, nebo vzpomínka na skupinu Plavci. To vše proložené dalšími žánry, jako je třeba představení Cirku La Putyka. Loketská sezóna pak skončí v říjnu tradičním vinobraním. A ani to se neobejde bez novinek. Z původních dvou dnů se totiž, díky velkému zájmu návštěvníků, prodlouží o jeden den.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj