Doba čtení:2 m, 14 s
Foto: Teplárenské sdružení

Energetika prožívá období bouřlivých změn v legislativě i v technologiích, se kterými se bude muset vyrovnat i teplárenství. Budoucnost teplárenství bude také jedno z hlavních témat Dnů teplárenství a energetiky v Hradci Králové 24.–25. dubna 2019.

Konference  nabízí i letos velkou porci informací o nových technologiích, legislativě a trendech v teplárenství a energetice.

Klíčovým tématem bude klimaticko-energetický rámec roku 2030 a hledání cest dalšího rozvoje teplárenství. Strategii teplárenství v nových podmínkách představí předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR a generální ředitel Plzeňské teplárenské, Tomáš Drápela.

Řešit se bude i od kdy budou muset být všechna měřidla tepla vybavena dálkovým odečtem, zda získají teplárny podíl na prostředcích z emisního obchodování, jak si udržet zákazníky a získat nové či jak využít změn na trhu s elektřinou a řada dalších témat.

Čtěte také:
Z odpadu kávového průmyslu lze vyrobit elektřinu
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku

Stejně jako v minulých ročnících je i letos konference velmi kvalitně obsazena řečníky z nejvyšších pater státní správy i byznysu.

„Těší nás, že naše pozvání přijal náměstek ministryně průmyslu o obchodu René Neděla. Nebudou chybět ani vystoupení členů Rady Energetického regulačního úřadu Jana Pokorného a Vladimíra Vlka,“ uvedl ředitel Teplárenského sdružení ČR Martin Hájek.

Stejně jako v minulém ročníku je i letos zařazeno atraktivní téma péče o zákazníka, které nabývá stále více na důležitosti. I tuto oblast zasáhly inovace, a to jak technologické, tak organizační. Řízení spotřeby tepla u zákazníků, internet věcí nebo dálkové odečty měřidel se stále více prosazují do praxe. Stát nezůstává ani řízení vztahů se zákazníky, kdy několik firem představí své inovativní přístupy.

Velmi zajímavé příspěvky nabízí také sekce věnovaná trhu s elektřinou, který je na prahu nejzásadnějších změn za poslední desetiletí. Jak se v novém prostředí neztratit a prodat elektřinu s maximálním ziskem? Na tuto otázku odpoví ve své prezentaci Tomáš Mužík ze společnosti NANO Energies.

„Integrace sektoru elektroenergetiky a výroby tepla dávno není jen předmětem akademických diskusí. V integrovaném energetickém centru Červený mlýn v Brně je to dnes realita. Jak to přesně funguje, se dozvíme od Ladislava Ochrany z Tepláren Brno,“ upozorňuje na další zajímavý příspěvek Martin Hájek.

O tom, jakou podporu pro obnovitelné zdroje v teplárenství nabídne připravovaná novela zákona o podporovaných zdrojích energie, pohovoří Pavel Jirásek z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Jaké novinky přinese novela zákona o hospodaření energií se dozvíme z příspěvku Hany Schvarzové, rekodifikaci stavebního práva představí Zdeňka Fialová, obě z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Chybět nebude ani společenský večer s tradičním vyhlášením soutěže o Projekty roku.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme