Doba čtení:1 m, 31 s
Jan Filip začal svou kariéru v teplárně ve Vřesové. Od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. Foto: SUAS

Novým členem představenstva Sokolovské uhelné a SUAS GROUP se stal od 1. června Jan Filip. Filip od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele sesterských společností SUAS GROUP a Sokolovské uhelné. Podle firmy nemá doplnění představenstva souvislost s ohlášenou změnou v akcionářské struktuře firem, kdy odchází menšinový vlastník Jaroslav Rokos.

Jsem hrdým patriotem Karlovarska a chci se podílet na rozvoji vizí SUAS GROUP, které vedou k utváření budoucnosti našeho kraje. Mé pracovní začátky jsou navíc se současnou SUAS GROUP spjaty, jelikož jsem již na počátku 90. let pracoval dva roky v teplárně ve Vřesové, která je součástí sesterské Sokolovské uhelné,“ komentoval Filip své jmenování do představenstva společností SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.

SUAS a Paukner budou stavět rozvodné sítě

Vzhledem ke zkušenostem z bankovnictví je teď ve skupině pro Filipa mimo jiné úkolem hledat cesty financování různorodých projektů. „Díky kariéře v bankovnictví se mohu na věci dívat v souvislostech a s určitým nadhledem. Ale nemohl bych to dělat bez znalostí, zkušeností a podpory kolegů ze skupiny. S některými z nich se dokonce znám již z počátku své kariéry v Sokolovské uhelné,“ dodává Filip.

Jan Filip začal svou kariéru v teplárně ve Vřesové, namísto strojírenství a energetiky ho ale poté zlákala ekonomika. Po odchodu z Vřesové pracoval Jan Filip v bankovnictví, kde se během 23 let vypracoval na manažerské pozice v širším vrcholovém vedení celkem tří českých bank. Pak se šest let věnoval poradenství a ekonomice a firemním financím na volné noze. Od ledna tohoto roku zastává funkci ekonomického ředitele SUAS GROUP a Sokolovské uhelné a od června je oficiálně uvedený jako člen představenstva SUAS GROUP a Sokolovské uhelné.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa