Expremiér ve vedení Plzeňské teplárenské

Do Plzeňské teplárenské nově vstoupil Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského. Foto: wikipedia.org

Expremiér federální vlády Marián Čalfa se stal členem představenstva Plzeňské teplárenské, kterou spoluvlastní město Plzeň a nově i Energetický a průmyslový holding miliardáře Daniela Křetínského.

Do představenstva „nové“ Plzeňské teplárenské byli v půli prosince zvoleni čtyři členové: Marián Čalfa, Petr Fišer, Roman Jurečko a Marek Ženíšek. Dalšími členy jsou manažeři EPH miliardáře Daniela Křetínského: David Onderek, Václav Pašek a Petr Sekanina.

Čtěte také:
Křetínský a Tkáč chtějí ve Francii privatizovat
Fůze Plzeňské teplárenské a Plzeňské energetiky

„Personální obsazení je výsledkem dohody obou akcionářů,“ uvedl pro E 15 mluvčí EPH Daniel Častvaj s tím, že holding má v představenstvu většinu. EPH v Plzeňské teplárenské drží sice jen 35procentní podíl, ale získal manažerskou kontrolu.

Za EPH tak bude kopat kromě tří zmíněných manažerů holdingu i Čalfa, polistopadový expremiér a pak i vlivný advokát. Předsedou federální vlády byl v letech 1989 až 1992. Působení v Plzeňské teplárenské není první Čalfovou zkušeností s energetikou. Od roku 2011 zasedá v představenstvu Pražské energetiky, nyní je jejím místopředsedou.

Tři zástupce vyslalo do představenstva teplárenské firmy město Plzeň, které reprezentují zástupci plzeňské koalice. Z představenstva PT vypadl její předseda Tomáš Drápela, jehož nahradil vlivný plzeňský politik Roman Jurečko (ODS), který v minulosti také šéfoval představenstvu teplárny. Toho v představenstvu doplnili Fišer (ANO) a Ženíšek (TOP 09).

Mohlo by vás zajímat:
Rypadlo dostalo k narozeninám novou lopatu
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu