Doba čtení:1 m, 1 s
Důlní dráha zavěšená od stropu štoly, která vozí návštěvníky po nové expozici hlubinného dobývání, veřejnost zaujala ihned po svém zprovoznění vloni v červnu. Foto: Sev.en Energy

Závěsná důlní drážka v Podkrušnohorském technickém muzeu skončila druhá v hlasování veřejnosti o nejlepší novinku v oblasti turismu a cestování v Krušných horách. Vítězem se stal Selský dvůr v Braňanech.

Do soutěže Krušnohorská „NEJ“ byly letos nominovány čtyři novinky, kromě Selského dvora v Braňanech a důlní dráhy v Podkrušnohorském technickém muzeu také večerní lyžování ve Skiareálu Klínovec a poštovní aršík z řady Krásy naší vlasti.

Smutný: Za energetickou krizi může Evropská unie

Důlní dráha zavěšená od stropu štoly, která vozí návštěvníky po nové expozici hlubinného dobývání, veřejnost zaujala ihned po svém zprovoznění vloni v červnu. Unikátní maketa štoly hlubinného dolu je zážitkem, který nikde jinde nepoznají a kromě projížďky důlní dráhou si mohou prohlédnout i další, autentické a funkční stroje. Návštěvnická sezona potrvá v Podkrušnohorském technickém muzeu do konce října.

Soutěž je výjimečná tím, že nominace i samotné hlasování je výhradně na turistech, odborná veřejnost do nich nijak nezasahuje. Pro vítěze, ale i všechny nominované, je účast v soutěži signálem, že se jejich práce líbí.