Doba čtení:1 m, 2 s
Ilustrační foto: E.ON

Největší německá energetická společnost E.ON se v letošním třetím čtvrtletí propadla do čisté ztráty 6,1 miliardy eur, v přepočtu zhruba 165 miliard korun. Je to vůbec nejhorší ztráta v historii firmy, napsal server IHNED.cz.

„Naše provozní podmínky zůstávají velmi složité,“ uvedl finanční ředitel Michael Sen. Firmu trápí především odklon Německa od jaderné energie, masivní podpora výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů a rekordně nízké velkoobchodní ceny elektřiny a komodit. Hospodaření zasáhly odpisy hodnoty majetku v německých elektrárnách společnosti a v jejích ropných a plynárenských činnostech ve výši 8,3 miliardy eur.

Čtěte také:
E.ON trápí slabé výsledky konvenčních zdrojů
E.ON potápí slabý výkon elektráren

Hluboká krize v odvětví stála firmu od roku 2008 více než 80 procent její tržní hodnoty. E.ON, který působí také v České republice, v současnosti prochází rozsáhlou reorganizací. Firma loni na podzim představila plán na oddělení většiny výroby elektrické energie, obchodování s elektřinou a ropného a plynárenského byznysu do samostatné firmy s názvem Uniper. Zaměřovat se chce na obnovitelné zdroje, distribuční sítě a služby pro zákazníky.

Mohlo by vás zajímat:
Německá Energiewende ohrožuje chudé
Analytici: Němci s uhlím počítají
Greenpeace zahltili emaily energetických bossů