Energetický koncern E.ON zvýšil zisk

V období od ledna do konce března firmě v Německu přibylo 50.000 nových zákazníků. Foto: wikipedia.org

Energetický koncern E.ON v prvním čtvrtletí zvýšil meziročně čistý zisk o 40 procent na 880 milionů eur (22,4 miliardy Kč). Ze sdělení firmy vyplývá, že jí přibyli noví zákazníci, především v Německu, a že se dařilo i obchodu s obnovitelnými energiemi.

Zisk před úroky a zdaněním (EBIT) stoupl o 24 procent na 1,3 miliardy eur (zhruba 33 miliard Kč). Překonal tak očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters odhadovali EBIT ve výši 1,2 miliardy eur.

Čtěte také:
Německo schválilo Nord Stream 2 ve svých vodách
Němci platí za elektřinu rekordní ceny

Firma významně těžila z prodeje hamburské plynovodní sítě, připomněla agentura DPA. V období od ledna do konce března jí navíc v Německu přibylo 50.000 zákazníků.

E.ON a jeho konkurent RWE, který je největším výrobcem elektřiny v Německu, čelí revoluci na evropském trhu s elektřinou. Společnosti se proto spojily a letos v březnu se dohodly, že mezi sebe rozdělí dceřinou firmu RWE, podnik Innogy. E.ON se zaměří na energetické sítě a koncové zákazníky, RWE na výrobu elektřiny z konvenčních a obnovitelných energetických zdrojů. E.ON nejprve Innogy převezme celou a následně předá RWE obchodování s obnovitelnými energiemi. Firmy působí i na českém trhu.

Mohlo by vás zajímat:
Těžaři si brousí zuby na vesmírný poklad
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme