EP Cargo podepsala miliardový kontrakt

Vagony InnoWagon: Foto: EP Cargo

Společnosti EP Cargo a rakouská Innofreight uzavřely dlouhodobý kontrakt na dodávku železniční techniky. Smlouva na dodávku moderních vagonů a kontejnerů pro dopravu hnědého uhlí je součástí projektu dopravy hnědého uhlí z německého dolu MIBRAG do elektrárny Buschhaus. Každoročně až do konce roku 2030 by EP Cargo, která patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH), měla přepravit 2,5 milionu tun hnědého uhlí. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Na přepravu uhlí bude využíváno 70 nových InnoWagonu od společnosti Innofreight, které odvezou až 136 tun netto materiálu na jednotlivý vagon. Každý z těchto vagonů bude osazen čtyřmi kontejnery typu WoodTainer. Celkem to je 280 nových kontejnerů.

Trasu z dolu Profen do elektrárny Buschhaus dlouhou 240km budou křižovat čtyři soupravy, které díky trasovému zatížení třídy “D“ odvezou až 2176 tun netto nákladu na vlak. K vykládce těchto souprav bude sloužit nově postavená poloautomatická stacionární vykládka umístěná v elektrárně Buschhaus, která s pomocí posunovacího robota značky Vollert zefektivní tuto přepravu na maximum.

„Tento projekt vyniká použitím nejmodernější technologie, která eliminuje vliv povětrnostních podmínek na přepravu a díky nenáročnosti na údržbu, spolu s nízkým personálním obsazením, zajišťuje dodržování bezproblémových dodávek materiálu dle požadavků zákazníka,“ uvedl předseda představenstva EP Cargo Tomáš Novotný.

EP Cargo, doly MIBRAG i elektrárna Buschhaus jsou součástí přední středoevropské energetické skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH).

EP Cargo zajišťuje mimo jiné železniční dopravu hromadných substrátů pro skupinu EPH v rámci regionu ve vlastní režii a ve spolupráci s nejvýznamnějšími dopravci, mezi jinými ČD Cargo, AWT, DB, ITL, PKP Cargo, RBB a jinými. Ročně přepraví po železnici přes 3,5 milionů tun uhlí a jiných materiálů.