EP Energy stoupl v pololetí provozní zisk

Většinovým vlastníkem EPH se předloni stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií. Foto: epholding.cz

Energetické skupině EP Energy vzrostl v prvním pololetí letošního roku meziročně konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 37 procent na 5,53 miliardy korun (214 milionů eur). Konsolidované tržby se zvýšily o 13 procent na 26,8 miliardy korun (1,04 miliardy eur). Výsledky hospodaření firma oznámila na webu. EP Energy patří do Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského.

EP Energy na webu uvádí, že je největším dodavatelem tepelné energie v Česku. Ovládá například Elektrárny Opatovice nebo výrobce elektřiny a tepla United Energy. Vedle českého trhu působí na Slovensku.

Čtěte také:
EPH sjednotí zásobování podniků uhlím
Křetínského EP Energy vydělala 7,6 miliardy

Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů. Holding význam EP Energy postupně utlumuje ve prospěch EP Infrastructure (EPIF). Společnosti EPIF, která je dceřinou firmou EPH, EP Energy patří.

EPIF v rámci EPH zastřešuje kromě teplárenství tranzit a skladování plynu. Druhou větví holdingu je společnost EP Power Europe, která zastřešuje těžbu uhlí a výrobu elektřiny.

Většinovým vlastníkem EPH se předloni stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF získal fond australské banky Macquarie.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj