Doba čtení:1 m, 7 s
EPH drží ve společnosti SSE 49 procent akcií a má v ní manažerskou kontrolu. Foto: epholding.cz

Společnost Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče prodává podle slovenského listu Denník E podíl ve slovenské skupině Stredoslovenská energetika (SSE). Ta podniká kromě jiného v oblasti prodeje energií a je v zemi také jedním ze tří regionálních distributorů elektřiny.

Ve finále obchodu je i česká společnost ČEZ a německý podnik E.ON, favoritem na převzetí podílu je ale maďarská státní energetická firma MVM, napsal list.

Čtěte také:
Kraj se odvolá proti výjimce pro Opatovice
Křetínského EPIF vydělal miliardy

EPH drží ve společnosti SSE 49 procent akcií a má v ní manažerskou kontrolu. Do podniku vstoupil EPH v roce 2013, kdy zmíněný podíl koupil zhruba za 400 milionů eur (nyní 10,2 miliardy Kč) od francouzské elektrárenské společnosti Electricité de France (EDF). Zbylých 51 procent akcií v SSE má pod kontrolou slovenská vláda, jejíž představitelé chystanou transakci zatím nekomentovali.

Maďarská společnost MVM podle listu zvýšila nabídku za převzetí podílu v SSE k hranici 1,2 miliardy eur (30,7 miliardy Kč), ČEZ firmu ocenil zhruba na 900 milionů eur (23 miliard Kč).

MVM loni koupila energetickou skupinu innogy Česká republika. Ta je největším dodavatelem plynu v ČR a podniká také v dodávkách elektřiny.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa