Doba čtení:1 m, 28 s
ivánková 800x600_compressed
Jarmila Ivánková. Foto: OKD

Finanční ředitelka černouhelné těžařské společnosti OKD Jarmila Ivánková končí, ve firmě pracovala od roku 1991. Finanční oddělení OKD místo ní od listopadu dočasně vede vedoucí odboru plánování a projektů Pavel Jílek.

„S výkonným ředitelem Dalem R. Ekmarkem jsme se vzájemně dohodli, že mě z postu finanční ředitelky uvolní na konci tohoto měsíce, tedy k 31. říjnu 2015. K tomuto kroku mě vedou pouze moje osobní rodinné důvody, které nechci blíže specifikovat,“ uvedla Ivánková.

Čtěte také: Dravec Krúpa chystá žaloby na Bakalu a OKD

Jílek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po studiu nastoupil do společnosti MAN – užitková vozidla jako finanční kontrolér. Později začal pracovat ve společnosti OKD v útvaru finanční ředitelky jako projektový manažer. Měl na starosti nejrůznější projekty z oblasti financí a controllingu. V roce 2013 se stal vedoucím Odboru plánování a controllingu, který byl následně přejmenován na Odbor plánování a projektů. Pavel Jílek je ženatý a má dvě děti.

Společnost OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Těží jej v hlubinných dolech v ostravsko-karvinském revíru v jižní části Hornoslezské uhelné pánve. Firma vyhledává, těží, upravuje, zušlechťuje a prodává černé uhlí s nízkým obsahem síry a dalších příměsí.

V poslední době firmu drtí nízké ceny uhlí. Nejistá je budoucnost prodělečného dolu Paskov, který firma chtěla předloni zavřít. Dohodla se ale se státem na pomoci. Novou dohodu o budoucnosti Dolu Paskov má s firmou vyřešit trojice ministrů – ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD), ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) a ministr financí Andrej Babiš (ANO). Současná dohoda totiž pravděpodobně přestane platit na konci roku kvůli klesajícím cenám uhlí. Moravskoslezskému kraji by tak hrozilo hromadné propouštění.

Mohlo by vás zajímat:
Ministerské trio má spasit Paskov

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa