Doba čtení:1 m, 28 s
Hipodrom Most. Foto: Severní energetická

Mostecký fotbalgolf, který si zájemci mohou vyzkoušet na Hipodromu, zahájil svoji druhou sezónu. Jak uvedl regionální server e-mostecko.cz, tento poměrně mladý sport, který v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu, může hrát úplně každý bez věkového omezení, sportovci i nesportovci, dospělí i děti. Mostecký Hipodrom je součástí rekultivačního parku Velebudice, který patří mezi špičkové projekty tzv. české rekultivační školy, která je s respektem uznávána na celém světě.

„Fotbalgolf otevíráme až do konce dubna jen ve víkendovém režimu. To znamená, že libovolný počet osob si může přijít zahrát zatím jen o víkendu, ale pokud počet osob přesáhne deset, je možné si dráhu objednat i ve všední dny. Všichni, kteří mají chuť si zasportovat na čerstvém vzduchu v příjemném prostředí našeho areálu si u nás na recepci zapůjčí fotbalové míče, kartičku i žetony pod míče a můžou začít. Tento sport zvládne každý, kdo se trefí do míče,“ uvedla referentka obchodu mosteckého Hipodromu Markéta Jahnová.

Mostecký fotbalgolf nabízí 18 jamek s různě členitým terénem a různě záludnými překážkami. V areálu Hipodromu je ale možné strávit klidně celý den. Kromě fotbalgolfu je zde k dispozici i in-line dráha, pro děti dětské hřiště a energii si pak mohou všichni doplnit při grilování v tamním piknik parku.

Velebudická výsypka se řadí mezi největší výsypky v bývalém Severočeském hnědouhelném revíru a byla vytvářena z nadložních zemin závodu Jan Šverma na celkové výměře cca 790 hektarů. Smyslem a cílem veškerého úsilí bylo navrátit mrtvým plochám výsypkových prostor jejich společenský význam. Naprostá většina evropských dostihových drah je vybudována na urovnaných přírodních terénech. I v evropském měřítku je tak stavba mostecké dostihové dráhy téměř unikátní záležitostí, zejména její provedení od základů.