General Electric přestane stavět uhelné elektrárny

Společnost GE sice už dříve uvedla, že se přestane zaměřovat jen na fosilní energii, ale ještě před pěti lety koupila za v přepočtu téměř deset miliard liber (296 miliard korun) podnik na výrobu uhelných turbín, což byl největší obchod v jeho historii. Foto: wikipedia.org

Společnost General Electric (GE) přestane stavět uhelné elektrárny a ty stávající zavře nebo prodá. Americký průmyslový konglomerát se tak podle svého sdělení rozhodl, protože se chce soustředit na energii z obnovitelných zdrojů, přičemž motivace je ekonomická.

Společnost GE sice už dříve uvedla, že se přestane zaměřovat jen na fosilní energii, ale ještě před pěti lety koupil za v přepočtu téměř deset miliard liber (296 miliard korun) podnik na výrobu uhelných turbín, což byl největší obchod v jeho historii.

Čtěte také:
Zelené pokrytectví General Electric
Vietnamci budou těžit uhlí v Laosu

O tom, že je alternativní výroba energie atraktivní z ekonomického a růstového hlediska, hovořil seniorní viceprezident GE Russell Stokes. Společnost uvedla, že následkem oznámeného rozhodnutí mohou být rušena pracovní místa. Už dříve oznámila, že kvůli pandemii covidu-19 zruší 13.000 pracovních míst v divizi GE Aviation, která vyrábí letecké motory.