Glencore prodává další majetek za miliardy

Logo Glencore

Těžební společnost Glencore dluží přes 700 miliard korun. Foto: wikipedia.org

Nadnárodní těžební gigant, společnost Glencore prodává svůj podíl divizi zemědělských výrobků kanadské investiční společnosti téměř za 60 miliard korun. Firma potřebuje prostředky na splácení dluhu.

Na prodeji dvoupětinového podílu ve své divizi zemědělských výrobků kanadské investiční společnosti Canada Pension Plan Investment Board za 2,5 miliardy dolarů (téměř 60 miliard korun) se dohodla těžební společnost Glencore. Výtěžek z prodeje Glencore použije na snížení svého dluhu, který patří podle analytiků k největším v odvětví, napsal server iHned.cz.

Čtěte také:
Největší americký těžař vyhlásil bankrot
Hillary Clintonová vyhrožuje horníkům

Transakce by měla být dokončena v letošním druhém pololetí, uvedl Glencore v prohlášení. Hodnota celé zemědělské divize je stanovena na 6,25 miliardy dolarů (zhruba 150 miliard korun).

Glencore je významným hráčem na trhu komodit, podobně jako další těžaři se ale potýká s propadem cen komodit jako měď či uhlí, které klesly na mnohaletá minima. Čistý dluh společnosti v únoru stoupl zhruba na 30 miliard dolarů (715 miliard korun), napsala agentura Reuters. Společnost již dříve oznámila, že do konce tohoto roku by se chtěla zbavit majetku za čtyři až pět miliard dolarů.

Mohlo by vás zajímat:
Indie zpřístupní těžbu uhlí privátnímu sektoru
Indie letos investuje biliony do solárů
Čína neotevře do roku 2019 nové uhelné doly