Doba čtení:1 m, 34 s
Podobný krok jako levicový The Guardian učinil i švédský levicový list Dagens ETC, jehož mottem je Rudý deník pro zelenější svět.

Britský deník The Guardian s okamžitou platností nebude z ekologických důvodů nabízet reklamní prostor ropným a uhelným společnostem. The Guardian v prohlášení tvrdí, že se stal první velkou globální zpravodajskou organizací, která k zákazu reklamy na společnosti zabývající se těžbou fosilních paliv přistoupila.

Naše rozhodnutí vychází z desítek let dlouhé snahy mnohých v tomto průmyslovém odvětví zabránit vládám po celém světě v opravdových klimatických činech,“ uvedli Anna Batesonová a Hamish Nicklin z vedení The Guardian. Ve společném prohlášení dodali, že reakce na globální oteplování je nejdůležitější výzva dnešní doby.

Čtěte také:
Demolice elektrárny připravila tisíce lidí o proud
Berlínský blackout vyděsil Němce

The Guardian rovněž uvedl, že zákaz reklamy na těžaře fosilních paliv je dalším krokem snah deníku snížit svou uhlíkovou stopu. Poukázal rovněž na výhrady ekologů, kteří dlouhodobě kritizují energetické společnosti za to, že se pomocí nákladné reklamy snaží v očích veřejnosti své aktivity vykreslit jako vstřícné vůči životnímu prostředí. Takovým příkladem je zdůrazňování relativně malých investic do obnovitelných zdrojů, zatímco se společnost nadále soustředí na těžbu fosilních paliv.

Rozhodnutí The Guardian přichází v době, kdy jeho vlastník Guardian Media Group (GMG) očekává v mediálním odvětví nelehký rok. Reklamy činí v celkových v tržbách GMG až 40 procent, což z inzerátů činí významnou část finančních zdrojů pro práci novinářů. Jaká část reklamních příjmů dosud pocházela od ropných a uhelných společností, The Guardian v dnešním oznámení neuvedl.

Podobný krok jako levicový The Guardian doposud učinilo několik menších médií. Příkladem je švédský levicový list Dagens ETC, který toto opatření oznámil loni. Mottem Dagens ETC je Rudý deník pro zelenější svět.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa