Doba čtení:1 m, 18 s
Vůbec největší expozici mělo ostatně přeshraniční Województwo śląskie s aglomerací okolo Katowic. Foto Hornické noviny Radek Lukša

Březnový Veletrh cestovního ruchu Dovolená 2024 lákal na ostravské výstaviště Černá louka též na havířinu. Přesněji řečeno na báňskou historii, a to jak českou, tak polskou.

Moravskoslezský unikátní projekt Technotrasa byl nepřehlédnutelný díky nafukovacímu skákacímu hradu ve tvaru těžní věže šachty. V nabídce lokalit připomínajících technickou a průmyslovou minulost regionu se ostatně objevily Důl Michal, Důl Anselm (součást Landek Parku) i Důl Hlubina (součást Dolních Vítkovic) v Ostravě, Flascharův důl v Odrách (skanzen těžby břidlice) či Stříbrný důl v Horním Městě na Rýmařovsku, středověký stříbrný důl a jediný zástupce rudného hornictví v kraji s nejnáročnější prohlídkou v rámci Technotrasy, začínající na úpadnici a vedoucí systémy chodeb, základek, komínů i komor včetně zdolávání čtyř žebříků, z nichž nejdelší je osmadvacetimetrový, napsal Měsíčník Horník.

OKD dokončuje opravy dobývacích kombajnů za 66 milionů

Letos se na veletrhu rozšířila polská sekce a byla zde k vidění i spousta novinek. Polsko má opravdu hodně co nabídnout, navíc je to z Ostravy kousek, takže měli návštěvníci možnost načerpat mnoho skvělých tipů na výlety,“ řekla Denisa Ježková, manažerka Dovolené 2024.

Vůbec největší expozici mělo přeshraniční Województwo śląskie s aglomerací okolo Katowic, které ve své prezentaci pamatovalo i na zdejší bohatství hornických památek a skanzenů. Zabrze nabízelo exkurze do Kopalni Guido, Rybnik do Kopalni Ignacy a poněkud vzdálená, ale o to zajímavější, obec Krobica na polském podhůří Jizerských hor avizovala podzemní turistickou trasu v Kopalnii Św. Jan.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa