Doba čtení:1 m, 7 s
Hlavním úkolem báňských záchranářů je provádět práce a rychlé účinné zásahy k záchraně lidských životů a majetku při závažných provozních nehodách včetně poskytování první pomoci v podzemí. Ilustrační foto: HBZS

Novým vlastníkem Hlavní báňské záchranné stanice (HBZS) v Ostravě se stal státní podnik Diamo. Za stanici zaplatí téměř 263 milionů korun. Hlavní báňská záchranná stanice byla součástí dceřiné firmy OKD. Transakce se uskutečnila v souladu s usnesením vlády z 21. září.

Součástí prodeje je převod majetku a také všech 143 zaměstnanců HBZS. Stanice bude nadále ve vztahu k OKD plnit svoje závazky a povinnosti,“ uvedl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek. Uvedl, že dohoda o prodeji stanice mezi společností OKD HBZS a podnikem Diamo byla podepsána v pondělí v Praze.

Čtěte také:
HBZS zasahuje i v toxickém prostředí
Seismická aktivita v revíru OKD

Hlavním úkolem báňských záchranářů je provádět práce a rychlé účinné zásahy k záchraně lidských životů a majetku při závažných provozních nehodách včetně poskytování první pomoci v podzemí,“ uvedla mluvčí OKD Naďa Chattová.

V souvislosti s útlumem těžby černého uhlí na Diamo postupně přecházejí jednotlivé části OKD a stejně tak zaměstnanci, kterých se bude týkat propouštění. Diamo se stará o zahlazování následků hornické činnosti a bude mít na starosti i uzavírání dolů. Část zaměstnanců zůstane v Diamu a bude pracovat na útlumu šachet.