Hornické slavnosti ve znamení piety i zábavy

Zachování letité tradice, ale i poděkování za odvedenou práci a samozřejmě uctění těch, co při ní položili své životy. To je smyslem Hornických slavností OKD 2021 v Karviné, které obsahově i programově navazují na dřívější Dny horníků. Letošní se budou konat 18. září.

Patří to k důležitým tradicím našeho kulturního i společenského života a je dobré se k nim nadále vracet i v nelehkých situacích,“ uvedl pro Měsíčník Horník provozní ředitel těžební společnosti David Hájek s tím, že akce připravovaná na sobotu 18. září je přístupná široké veřejnosti a vstupné se neplatí. Samozřejmě bude třeba dodržovat v tu dobu platná protiepidemická opatření.

Čtěte také:
Co už nemá využití, prodává OKD nejen do šrotu
Seismická aktivita v revíru OKD

Hornické slavnosti 2021 začnou v 10 hodin pietním aktem u pomníku obětí havířské profese na Univerzitním náměstí, po něm následuje průvod krojovaných horníků, zástupců těžařů a jejich hostů centrem města do kostela Povýšení sv. Kříže, kde bude v 11 hodin sloužena mše za zemřelé kamarády a spolupracovníky.

Kulturní program je plánovaný do Parku B. Němcové ve Fryštátě, kde se na pódiu od 14:30 postupně představí zpěvačka Anna K, Tereza Mašková, skupina NEBE, Petr Bende a program uzavře skupina BUTY. Nebudou ani chybět stánky s občerstvením. Vedení společnosti OKD opět věnuje zaměstnancům (a platí to jak pro kmenové, tak i pro dodavatelské zaměstnance) poukaz na odběr dvou nápojů zdarma. K vyzvednutí bude přímo v dějišti Hornických slavností, ve stanu OKD po předložení ASEP karty. Těšit se mohou i děti. Také letos je pro ně připraven ve spolupráci s Nadací OKD bohatý zábavný program, plný překvapení, dárků a především nezapomenutelných zážitků v Nadačním městečku.