Horníkům zazpívá i Petr Kotvald

Den horníků oslaví zaměstnanci všech společností skupin Severní energetická a Czech Coal v pátek 8. září na mosteckém hipodromu. Foto: Czech Coal

Den horníků oslaví zaměstnanci všech společností skupin Severní energetická a Czech Coal v pátek 8. září na mosteckém hipodromu. Na hlavním pódiu vystoupí například Petr Kotvald, AC/DC revival a kapela Felixe Slováčka s hosty.

V programu Dne horníků jsme chtěli udělat jen minimum změn, naopak jsme se snažili ještě ho trochu vylepšit. Jako každý rok proto bude něco k vidění na všech tradičních místech na hipodromu, nebudou chybět atrakce pro děti, včetně několika nových. Za novinku můžeme ale označit velkou LED obrazovku nad hlavním pódiem, aby si dění na jevišti mohli užívat i diváci, kteří nestojí přímo pod ním,“ řekl místopředseda Sdružení odborových organizací skupiny Czech Coal Lubomír Holý.

Čtěte také:
Katalog pomůže s rekultivací lomu ČSA
Jak odcházel mamut

Pořadatelé se letos poprvé pokusí zjistit přesný počet návštěvníků, kteří během Dne horníků projdou bránou hipodromu. Každý by proto měl dostat podobný náramek, jako dostávají návštěvníci při vstupu na hudební festivaly a další kulturní akce.

Akce začne ve 14 hodin. Speciální program je připraven také pro děti. V dětském centru si budou moci užít například hornickou pouť nebo se projet na koních. K hipodromu bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava z Mostu, Jirkova a Chomutova.

Mohlo by vás zajímat:
Sázka na jádro? Noční můra české energetiky!
Vyhraje bitvu jádra s uhlím nakonec plyn?

Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody