Hospodářský výbor se bude zabývat limity

Ilustrační foto: Imagio.cz

Ilustrační foto: Imagio.cz

Na půdě Hospodářského výboru se budou poslanci zabývat otázkou zachování či prolomení limitů těžby hnědého uhlí v Ústeckém kraji. Jednání začne v 10:00. Ministerstvo průmyslu a obchodu v lednu představilo čtyři varianty toho, jak s limity naložit.

Ministerstvo si v současné době nechává zpracovat nezávislou studii, která má určit, zda se těžba za limity stanovenými v roce 1991 vyplatí. Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) v únoru uvedl, že vláda by o případném prolomení limitů těžby hnědého uhlí mohla rozhodnout v červenci.

Za ministerstvo průmyslu a obchodu byl k jednání výboru přizván ředitel odboru hornictví a stavebnictví Zbyšek Sochor. Jednání se zúčastní také zástupci těžebních firem, a to generální ředitel Severočeských dolů Ivo Pěgřímek a generální ředitel Severní energetické Petr Kolman, který serveru iUHLi.cz řekl, že očekává, co se bude na výboru dít.

Přítomen bude rovněž zástupce ministerstva životního prostředí a starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt. Také on serveru iUHLI.cz řekl, že neví, co ho na půdě Sněmovny čeká. Od výboru žádnou konkrétní informaci k programu nedostal.