Hrubotřídič uhlí od firmy Terex Finlay

Stroje firmy Terex Finlay na konferenci v Londýně.

Stroje firmy Terex Finlay na konferenci v Londýně. Foto: Terex Finlay

Nový hrubotřídič  uhlí představila na konferenci v Londýně společnost Terex Finlay. Jde o prototyp s označením 873, který je navržen primárně pro uhlí. Může být ale využit i jiným způsobem. Na konferenci, která se konala na přelomu září a října, firma představila i další dvacítku strojů a prototypů, které na trh plánuje uvést během roku 2015.

Nový hrubotřídič Terex nabídne malým a středním podnikům agresivní, flexibilní a ve své třídě světové zařízení s širokou škálou konfigurací třídění uhlí.

Firma navrhuje technologii pro třídění písků, kameniva, zeminy, recyklátů, stavebních odpadů sutí a stejně tak uhlí, uhelných kalů, nebo kompostů a dřevěných štěpků.  V její nabídce jsou aktuálně čtyři vysoce výkonné třídiče. Nejvýkonnější z nich, který má označení 893, váží 48.000 kilogramů a je poháněn dvěma motory Caterpillar o výkonu 202, respektive 173 koňských sil. Splňuje emisní normu Tier 3 / Stage 3A.

Terex Finlay je přední světový výrobce mobilních hrubotřídíčů, třídičů a celé kompletní řady drtičů a dalších technologií pro těžbu a úpravu nerostů i recyklaci s více než 50letou tradicí. Podle obchodního a marketingového ředitele firmy Nigela Irvina byla londýnská konference ideální příležitostí pro prezentaci firemních novinek. Přilákala více než 300 mezinárodních dealerů a zákazníků z více než 90 zemí.