Doba čtení:1 m, 2 s
Konference se bude konat v příjemném prostředí italského města Cagliari na Sardinii. Foto: Wikipedia.org

Účastníci osmého ročníku mezinárodní konference Clean Coal Technologies budou mít letos napilno. V průběhu pěti dnů proberou například otázky zvýšení účinnosti uhelných elektráren a snížení emisí. Konference proběhne od 8. do 12. května v Cagliari, hlavním městě italské Sardinie.

Hlavním tématem bude otázka vyšší účinnosti elektráren a jejich emisí. Zajímavým bodem bude určitě i vývoj a aktuální trendy v oblasti zachycování zplodin. Prostor nebude chybět ani na obecnější témata jako financování těžby uhlí, vazba mezi uhlím a politikou včetně sociální akceptace samotného dobývání tohoto nerostu. Na své si přijdou i fanoušci zplyňování oxidu uhličitého a dalších zajímavých témat.

Čtěte také:
E.ON prodělal 432 miliard
Německu hrozí výpadky dodávek elektřiny

Třídenní maraton přednášek a diskuzí bude rozdělen do tří sálů, přičemž v každém z nich budou probíhat jednotlivé dopolední a odpolední programové bloky. Poslední den celé konference čeká účastníky návštěva výzkumného zařízení Sotacarbo, dále zamíří také do nedalekého muzea o historii těžby uhlí v regionu a elektrárny společnosti Enel v Portovesme.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj