Doba čtení:1 m, 29 s

Ukázalo se, že němečtí vládní úředníci v dresu Zelených lhali okolo odstavení tamních posledních jaderných elektráren. Minimálně minstr Robert Habeck by měl odstoupit.

Úředníci německého ministerstva hospodářství a ochrany klimatu „ignorovali a tutlali“ varovné expertní názory na ukončení provozu posledních německých jaderných bloků. Což lze bez nadsázky vyložit jako ohrožení německé energetické, potažmo národní bezpečnosti (zde a zde). Ministři, neboť jejich podpis je nakonec rozhodující, odstupují i pro menší prohřešky svých podřízených. Obvykle se v té souvislosti uvádí, že to jsou ministři vyspělých, či demokratických států. Leč židle, na které sedí ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck (Zelení) se pod ním ani neotřásla. Jak je to možné? Že by Německo nebylo vyspělé?

Habeck čelí jadernému skandálu

Odhalení takového bezskrupulózního jednání by mělo logicky vyústit v propouštění úředníků a demisi příslušného ministra. Kvůli závažnosti tohoto případu zcela jistě. Jenže, stejně jako v případě skandálu s manipulací s daty o vývoji klimatu Climategate (zde a zde a zde) se nestalo nic. Jestli za současným oteplováním planety stojí skutečně lidská činnost, není na světě vážnější problém. O to důležitější ale je, aby se okolo něj nelhalo.

Jenže realita je taková, že se evidentně lže. Těžko pak můžou lidé věřit tomu, že úmysly politiků jsou v „boji o klima“ čisté. Že třeba nejsou vedeny i jinými úmysly. Třeba prospěchem čínských firem a Číny samotné. Protože právě Čína je tím, kdo má z unijního tažení „za záchranu klimatu“ největší prospěch. Bez jejích fotovoltaických panelů je totiž unie se svými snahami v koncích. Protože v prostoru EU totiž vzniká necelé jedno procento světové fotovoltaiky. A ve větrnících už má Čína také přes 60 procent světového trhu.

Ale seriózní diskuze není možná. Místo podložených argumentů se pochybujícím či varujícím dostává jen zlehčování a odmítání jejich pochybností. V tom lepším případě.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa