Doba čtení:1 m, 43 s
Senátor Tomáš Jirsa upozornil, že záchrana klimatu za cenu jakýchkoli obětí se stala novou ideologií, kterou progresivistická levice bourá kapitalismus. Foto: Tomáš Jirsa

Dnes je více než jasné, že absurdní úsilí o dosažení uhlíkové neutrality vede k ohrožení dodávek energie, což negativně ovlivní celý evropský průmysl. Ve svých dlouhodobých důsledcích povede tlak na snižování emisí ke snížení konkurenceschopnosti, čímž dojde k poklesu životní úrovně evropských obyvatel i k sociální chudobě, napsal ve svém komentáři pro MF Dnes senátor Tomáš Jirsa (ODS).

Záchrana klimatu za cenu jakýchkoli obětí se podle něj stala novou ideologií, kterou progresivistická levice bourá kapitalismus. „Greta Thunbergová a některá radikální zeleně anarchistická hnutí se k cíli destrukce ekonomiky veřejně přihlásily, mnoho ostatních bojovníků za uhlíkovou neutralitu mlží a mluví o záchraně planety před údajným shořením, záchraně tichomořských ostrovů či všeobecně o vině bílého muže,“ napsal Jirsa.

Podle senátora jsme v náboženské válce, není to jen kulturní válka. „Je náboženská, protože levicový liberalismus je vášnivě přijímaný světonázor, náboženství v nejhlubším slova smyslu podporované vírou. A záchrana klimatu se dnes stala jeho vlajkovou lodí,“ vysvětlil Jirsa.

Solární Eldorado 2

Upozornil, že Evropská unie produkuje cca devět procent světových emisí CO2, což je zhruba 3,5 miliardy tun CO2 ročně. Tuto svoji uhlíkovou stopu snižuje EU ročně o cca 20 milionů tun.

„A vidíme, jaký zmatek to dělá s evropskou energetikou a s rostoucími deficity státních rozpočtů evropských států na zastropování cen energií. Nicméně zbytek světa a zejména Čína navýší každoročně svoji produkci CO2 více než 50x. Nezbláznili jsme se? Všimli jste si, že by zelená liberální levice někdy nějak kritizovala Čínu za její každoroční příspěvek k navýšení CO2? Naopak, dotacemi vlastně Čínu nepřímo podporujeme, když čínskou výrobu solárních panelů z jejich levných uhelných zdrojů odebírají unijní země za dotační peníze (i z peněženek chudších daňových poplatníků),“ varuje senátor a rovněž dlouholetý starosta Hluboké nad Vltavou, který upozornil rovněž na zamlčování negativ obnovitelných zdrojů, jejichž výroba je závislá na těžbě drahých kovů či odlesňování Amazonie, a které zatím neumíme recyklovat.