Kamion odřízl elektrárnu od uhlí

Elektrárna Počerady. Foto: ČEZ

Elektrárna Počerady. Foto: ČEZ

Dopravní nehoda v městské části Čepirohy přerušila v pátek železniční zásobování počeradské elektrárny uhlím z dolu Vršany u Mostu. Výpadek v dodávkách potrvá několik dní. Vedení elektrárny věří, že zásoby uhlí do opravy mostu vydrží.

Kamion, který převážel velký stavební stroj, narazil v mosteckých Čepirohách do železničního viaduktu. „Alkohol nebyl u řidiče zjištěn. Nehoda se obešla bez zranění,“ řekl Mosteckému deníku policejní mluvčí Daniel Vítek. Po viaduktu, který vlastní těžební společnost Vršanská uhelná, vozí vlaky uhlí do elektrárny Počerady, která patří společnosti ČEZ.

Čtěte také:
Počerady začaly vydělávat. Díky levnému plynu
Potvrzeno: ČEZ Tykačovi Počerady zatím neprodá

Po ohlášení nehody jsme na místo zavolali statika. Ten po prohlídce viaduktu konstatoval, že je nutné zastavit železniční přepravu uhlí,“ sdělila Mosteckému deníku mluvčí Vršanské uhelné Liběna Novotná.

Těžaři zahájili přípravy na rychlou havarijní opravu poškozeného mostu. Stavební práce se mají zvládnout do pondělí, s otevřením mostu pro vlaky se počítá v úterý. Elektrárna Počerady výrobu energie nepřerušila. Ve skladech má 117 tisíc tun uhlí. „Pro elektrárnu žádný problém nenastane, pokud se oprava viaduktu stihne do úterý. Tak to máme spočítáno,“ řekl Ota Schnepp, severočeský mluvčí skupiny ČEZ. Pokud by se měla oprava mostu protáhnout, elektrárna zvolí náhradní řešení dodávky uhlí. Vršanská uhelná zatím škody na mostu nevyčíslila.

Mohlo by vás zajímat:
Patami k výbuchu a zavřete oči
Elektrárna Dětmarovice je v provozu 40 let
Bývalá šachta „vyrábí“ elektřinu z vody