Doba čtení:1 m, 47 s
Několikanásobná olympijská vítězka a mistryně světa Claudia Pechstein dorazí na Matyldu i letos. Foto: wikipedia.org

Oblíbený inline maraton se letos už počtvrté vrací na mosteckou Matyldu a opět se pojede pod hlavičkou Vršanské uhelné. I když se nejdelší závod na deset kol kolem rekultivovaného jezera pojede jako mistrovství ČR, organizátoři nezapomínají ani na amatérské jezdce.

O zábavu bude kolem jezera postaráno celý víkend od 2. do 3. září. „Začínat se bude stejně jako v uplynulých letech už v sobotu. Připravili jsme ale jednu novinku. Tou je závod pro Světlušku pojmenovaný Skate 4 Run 4, což znamená, že závodníci jedno kolo pojedou na bruslích a jedno poběží,“ vysvětlil Jan Chejn, organizátor akce.

Čtěte také:
Báňský úřad v Mostě znovu ve svém sídle
VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu

Cílem pořadatelů je dostat k Matyldě co největší počet návštěvníků a přilákat i ty, kdo sem chodí nejen jezdit na kolečkových bruslích, ale také běhat. Na sobotní podvečer organizátoři připravili kulturní program a také noční jízdu s čelovkami a hudbou. Hlavním soutěžním dnem budeuž tradičně neděle, kdy odstartují závody těch nejmenších na srážedlech a budou následovat další kategorie. V jednu hodinu po poledni vyrazí závodníci na Mosteckej tucet, tedy na tři kola kolem Matyldy, a v 15:00 hodin odstartuje hlavní závod – Open Vršanská uhelná maraton.

Oproti loňsku jsme udělali u hlavního závodu drobnou změnu. V minulosti startovali registrovaní závodníci a hobby jezdci společně, letos jsme se rozhodli pro takzvaný posunutý start, kdy hobby jezdci budou startovat o několik vteřin později,“ doplnil Chejn. A kdo si bude chtít poměřit své schopnosti, bude mít šanci, protože i letos se do Mostu chystá několikanásobná olympijská medailistka v rychlobruslení Claudia Pechsteinová, která si mosteckou inline dráhu vyzkoušela už dvakrát a velmi si ji oblíbila. Na webových stránkách závodů se dosud zaregistrovalo 178 závodníků „Každý rok se počet závodníků zvyšuje a naší metou je dosáhnout magické pětistovky, snad se to brzy podaří,“ poznamenal Chejn. Další podrobnosti o závodech najdete na webu most42inline.cz.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště