Doba čtení:1 m, 18 s
Loď pluje pod kyperskou vlajkou a vlastní ji monacká společnost Safe Bulkers. Ilustrační foto: pixabay.com

Ve Vancouveru nedávno kotvila 200 metrů dlouhá loď na přepravu volně loženého zboží. Naplnila se uhlím a nyní míří zpět do Asie, kde se bude surovina spalovat v ocelárnách. Pozornost vzbudilo jméno lodi. Ta se totiž jmenuje MV Climate Justice (Klimatická spravedlnost).

Loď se naplnila v Neptune Terminals, zařízení na dohled od Iron Workers Memorial Bridge, které se specializuje na vývoz uhlí z vnitrozemí Britské Kolumbie a potaše ze Saskatchewanu. Přítomnosti podivně pojmenovaného uhelného transportéru si všiml jeden z námořníků a zveřejnil ji ve skupině BC Coastal Mariners na Facebooku. Podle nejnovějších údajů z vyhledávače Vessel Finder se loď Climate Justice v současné době plaví přes Pacifik a do 18. října by měla zakotvit v korejském Yeosu, napsal server msn.com.

Umělá inteligence dramatický zvýší spotřebu elektřiny

Loď pluje pod kyperskou vlajkou a vlastní ji monacká společnost Safe Bulkers. Své jméno dostala proto, že je údajně čistší než její kolegové z řad velkoobjemových lodí. MV Climate Justice dokáže převézt 30 až 40 000 tun uhlí.

Vancouver je největším uhelným přístavem v Severní Americe. Uhlí se odtud vyváží především do Japonska, Číny a Jižní Koreje.

Loď Climate Justice je součástí flotily lodí nesoucích podobně „vznešená jména“. Společnost Safe Bulkers provozuje také lodě Climate Respect, Climate Ethics a Climate Pledge, které jsou o něco čistší než ostatní lodě pro přepravu volně loženého nákladu, a to díky přítomnosti čističů emisí a občasnému používání biopaliva.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa