Komořanská teplárna investuje čtvrt miliardy

Teplárna Komořany vyrábí teplo pro desítky tisíc domácností v Mostě a Litvínově. Foto: United Energy

Teplárna Komořany vyrábí teplo pro desítky tisíc domácností v Mostě a Litvínově. Foto: United Energy

Komořanská teplárna letos investuje 270 milionů korun do obnovy a údržby tepelných zařízení a modernizaci zdroje. Investice mají přispět ke snížení škodlivin vypouštěných do ovzduší a zvýšení účinnosti výroby.

O investicích informovala Miloslava Kučerová, mluvčí firmy United Energy (UE), která teplárnu provozuje. UE je součástí Energetického a průmyslového holdingu.

Investice do samotné výroby tepla bude přes 70 milionů korun. Přes 100 milionů korun bude stát údržba zařízení a dalších 100 milionů investuje firma do projektů spojených s obnovou a údržbou tepelných zařízení.

Čtěte také:
Plzeňská teplárna zvažuje přechod na uhlí
ERÚ nepočítá s podporou většiny obnovitelných zdrojů

O tepelné rozvodné zařízení, které zásobuje Most a Litvínov, se stará Severočeská teplárenská, dceřiná společnost UE. „Stěžejní bude investice do tepelného napaječe pro Litvínov, městských rozvodů Janov a výměny sekčních uzávěrů na rozvodu města Most,” uvedla Kučerová. Opravovat se budou také všechny typy rozvodů tepla.

Modernizace horkovodní soustavy pokračuje letos pátým rokem. Loni investice činily 200 milionů korun. Ředitel Severočeské teplárenské Petr Horák uvedl, že odběratelé mohli pocítit dopad rekonstrukcí poprvé loni, neboť na horkovodech nenastala taková porucha, která by se projevila odstavením tepla ve větší části domácností.

United Energy provozuje elektrárnu s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech u Mostu. Teplem zásobuje 35 000 domácností na Mostecku a řadu průmyslových podniků, zdravotnická zařízení či školy. Společnost má zhruba 350 zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou