Koronavirus Barborku nezastavil

Foto: svatabarbora.cz

Pandemie koronaviru v letošním roce ovlivnila život na celém světě. Také činnost Spolku svatá Barborka byla v letošním roce značně poznamenána. Ale pomoci potřebným nemoc Covid-19 zabránit nedokázala.

Činnost Barborky se totiž nezastavila. I v letošním roce nezapomněl spolek na ty, kteří jeho pomoc potřebují. Jako obvykle přispěl dětem na školné, na volnočasové aktivity, počítače, zdravotní potřeby a podobně.

Čtěte také:
Uhelný důl v Srbsku vydal římský poklad
Budou jednou české firmy těžit ve vesmíru?

V minulých létech byli členové spolku zvyklí vídat se s dětmi a maminkami z Barborky na společném víkendovém pobytu a na předvánoční společné akci BarboRadování. Ty se nemohly vzhledem k vládním opatřením uskutečnit. Všichni ale věří, že poté, kdy svět dostane Covid-19 pod kontrolu a život se vrátí do normálu, všechny tyto akce se v příštím roce uskuteční.

Spolek svatá Barbora vznikl 24. června 2004 proto, aby pomáhal dětem, kterým zemřel jeden z rodičů na následky pracovního úrazu, většinou v hornictví. V současné době má spolek v evidenci necelou stovku českých a polských dětí, kterým přispívá na studium, zájmovou činnost a podporuje péči o jejich zdraví.