Korupční otazníky kolem Sokolovské uhelné

Jiří Weigl měl podle obvinění ze strany Brzkovského vzít úplatek za to, že pomohl při privatizaci firmy do rukou managementu. Foto: wikipedia.org

V kauze zkrachovalé společnosti Key Investments, v níž městské části Prahy vedené ODS před lety utopily stovky milionů, vyplavaly podle serveru Neovlivní.cz na povrch pochybnosti týkající se privatizace Sokolovské uhelné.

Bývalý manažer Key Investments Daniel Brzkovský, který byl nepravomocně odsouzený k pětiletému vězení za to, že podle soudu nese zodpovědnost za krach Key Investments a utopené miliardy jeho klientů, obvinil z korupce bývalého Klausova kancléře Jiřího Weigla a také někdejšího ministra Tomáše Chalupu.

Čtěte také:
Sokolovská uhelná vydělala přes miliardu
V Sokolovské uhelné porostou mzdy

Někdejší kancléř exprezidenta Václava Klause podle tvrzení Brzkovského dostal peníze v souvislosti s jedním z klientů Key Investments, tehdy státní Sokolovské uhelné. „Úložka Sokolovské uhelné u Key Investments byla formou úplatku pro tehdejšího člena dozorčí rady Sokolovské uhelné a skrytého akcionáře Key Investments Jiřího Weigla, aby tak byl zavázán managementu Sokolovské uhelné při realizaci privatizace firmy do rukou managementu,” stojí v podání Brzkovského, které má redakce Neovlivní.cz k dispozici.

Weigl jakoukoli korupci v souvislosti s Key Investments popřel. „Jsou to nehorázné lži, nikdy jsem v oné firmě žádný podíl žádnou formou nevlastnil a s privatizací Sokolovské uhelné jsem neměl nic společného. Žádný úplatek jsem od nikoho nedostal. Není to poprvé, kdy jsem předmětem lživé provokace,” reagoval Weigl, který v minulosti řídil mateřskou společnost Key Investment v Londýně. To, jestli mluví Daniel Brzkovský pravdu, bude nyní zkoumat policie.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo