Doba čtení:1 m, 14 s
Zákazníci EP Energy Trading budou na svých fakturách nově vídat logo společnosti epet.

Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu podnikatele Daniela Křetínského začala nabízet energie spotřebitelům pod novou značkou epet. Uvedla marketingová manažerka firmy Vendula Seibertová. Značka EP Energy Trading podle ní úplně nezaniká, nová strategie ale například mění logo společnosti.

Opouštíme původní korporátní identitu a vstupujeme do nové éry,“ uvedla dnes Seibertová. Postupné přejmenování se podle ní uskuteční do konce toho roku. Firma je mimo jiné hlavním partnerem českého biatlonu.

Čtěte také:
Křetínský koupí zásobníky plynu od oligarchy
Křetínský řešil u britské premiérky brexit

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala EP Energy Trading na konci letošního února elektřinu 35.505 a plyn 24.149 zákazníkům. Od největšího alternativního dodavatele energií v Česku, společnosti Bohemia Energy, bralo podle OTE ve stejnou dobu elektřinu přes 389.000 a plyn 192.410 odběratelů.

EP Energy Trading působí na trhu od roku 2005. Skupina EP Infrastructure (EPIF), jejíž je součástí, je nejvýznamnějším dodavatelem tepla v České republice a druhým největším tuzemským výrobcem elektřiny.

Většinovým vlastníkem EPH se stal Křetínský loni, nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal fond australské banky Macquarie.

Mohlo by vás zajímat:
Výbuch srazil giganta na kolena
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech