Doba čtení:1 m, 16 s
Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Dobrá energie na konci letošního dubna elektřinu 30 357 a plyn 16 038 zákazníkům.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, která prodává pod značkou epet elektřinu a plyn odběratelům, nákup dodavatele energií Dobrá energie. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na internetových stránkách úřadu.

Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydává rozhodnutí o povolení spojení,“ stojí v dokumentu.

O nákupu Dobré energie informoval EP Energy Trading na začátku června, cenu transakce ale neuvedl. Po spojení budou společnosti dodávat elektřinu a plyn do 110 000 odběrných míst.

Čtěte také:
Vláda zcela ignoruje energetická fakta
Cenu emisních povolenek šroubují spekulanti

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Dobrá energie na konci letošního dubna elektřinu 30 357 a plyn 16 038 zákazníkům. EP Energy Trading měla ve stejnou dobu 41 110 odběratelů elektřiny a 22 241 odběratelů plynu. Lídr alternativních dodavatelů energií, skupina Bohemia Energy, dodává v Česku energie zhruba milionu zákazníků.

Společnost epet je součástí skupiny EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek EPH. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Podíl 31 procent v EPIF patří fondu australské banky Macquarie, zbytek patří EPH. Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem v hodnotě 78 miliard korun.