Křetínský může ovládnout Pozagas

EPH podnikatele Daniela Křetínského ovládá přes 50 těžebních a energetických firem v České republice i zahraničí. Foto: EPHOLDING

Energetický a průmyslový holding (EPH) české miliardáře Daniela Křetínského může ovládnout slovenskou společnost Pozagas, která provozuje podzemní zásobníky plynu na Slovensku. Oznámil to slovenský antimonopolní úřad.

EPH kupuje podíl od firmy GDF International. Slovenský úřad transakci povolil, protože EPH si podle něj nezvýší strategickou pozici na trhu. Rozhodnutí úřadu je pravomocné.

Čtěte také:
Křetínský hraje energetickou Ligu mistrů
Křetínský sází na tradiční energetiku

Podle dřívějších informací slovenských médií kupuje EPH od francouzské GDF International 30 procent akcií Pozagasu. EPH už měl předtím ve firmě 35 procent akcií prostřednictvím společnosti SPP Infrastructure a dalších 35 procent přes firmu Nafta, ve které je SPP Infrastructure většinovým vlastníkem.

EPH podnikatele Daniela Křetínského ovládá přes 50 těžebních a energetických firem v České republice i zahraničí. Holdingu loni klesl čistý zisk o 4,5 procenta na 20,9 miliardy korun, konsolidované tržby ale o 7,9 procenta vzrostly a dosáhly 128,7 miliardy korun.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme