Doba čtení:1 m, 0 s
O smlouvy na zajištění dodávek energie ze tří nově vybudovaných plynáren usiluje i firma Daniela Křetínského. Foto: epholding.cz

Národní operátor britské rozvodné sítě oznámí, kdo uspěl v aukcích na kapacitní trhy. Nově vybudované elektrárny dostanou smlouvu na 15 let. Usiluje o ni 69 nových plynových elektráren, mezi nimi i zdroje firmy EP UK Investment Daniela Křetínského.

Firma EP UK Investment se uchází o získání patnáctiletých smluv na zajištění dodávek energie ze tří nově vybudovaných plynáren v Eggborough v britském Severním Yorkshiru. Chce také získat roční smlouvy v bance Langage a South Humber Bank. To by mu zajistilo stovky miliónů liber, napsal server novinky.cz.

Varování: Bez jádra se Británie ponoří do tmy

Aukce stanoví dotovanou cenu, která se platí majitelům elektráren a bateriových úložišť na pokrytí toho, že jsou v režimu „stand by“ v případě okamžité potřeby zvýšených dodávek elektřiny.

Stávající zdroje dostávají smlouvy na rok, nově vybudované na 15 let. O patnáctileté smlouvy usiluje 69 nových plynových elektráren.

Británie volá do služby dvě uhelné elektrárny

Plynové elektrárny loni zajišťovaly 38 procent produkce elektrické energie, což je tříleté maximum. To vadí ekologům.