Kvůli požáru chemičky evakuovali Důl Centrum

Doba čtení:1 m, 6 s

Požár v areálu Chemparku Záluží. Foto: JN

Zaměstnanci Dolu Centrum byli dnes kvůli požáru v areálu chemičky Unipetrolu v Záluží u Litvínova evakuováni. V rámci nařízených preventivních bezpečnostních opatření vyfárali na povrch. Po poledni byla povolena jen přítomnost dispečera a zabezpečovací osádky dolu. Jednalo se o jednu směnu, tedy zhruba o 80 lidí. Serveru iUHLI.cz to sdělil ředitel komunikace Severní energetické Zbyněk Olmer.

„Bezpečnost horníků je na prvním místě, takže těžba bude obnovena, jakmile nám příslušné orgány potvrdí, že skutečně žádné nebezpečí nehrozí,“ uvedl Olmer. Dodal, že se jedná o preventivní opatření, přímo v dole se událost neprojevila.

Policie vyklidila areál chemičky v Záluží i jeho okolí v okruhu jednoho kilometru. „V ovzduší mohou být saze, ale opakujeme, jedovaté plyny do ovzduší neunikly,“ uvedla mluvčí města Mostu Alena Sedláčková. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova zavedl kvůli požáru náhradní autobusovou dopravou.

„Dnes došlo v areálu Chemparku Záluží k mimořádné situaci na etylénové jednotce, která byla doprovázena následným požárem. Situace je nyní pod kontrolou, na místě zasahují jednotky hasičů. Část zaměstnanců byla preventivně evakuována. V tuto chvíli nemáme žádné informace o úrazech či zraněních zaměstnanců,“ uvedl mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

Mohlo by vás zajímat:
Těžba závalového uhlí v dole Centrum
Greenpeace napadlo ministra, bojí se sesuvů v lomu
Severočeši potřebují jistotu, ne sliby