Kvůli přeložkám se rozeberou pasovky

Rozebráním dvou linek pásové dopravy v délce zhruba sedmdesáti metrů pokračují práce na kompletní přeložce inženýrských sítí Hořanského koridoru. Ilustrační foto: Czech Coal

Výstavba přeložek produktovodu v takzvaném Hořanském koridoru, kde těží Vršanská uhelná, se poprvé dotkne přímo těžební technologie. 

Rozebráním dvou linek pásové dopravy v délce zhruba sedmdesáti metrů pokračují práce na kompletní přeložce inženýrských sítí Hořanského koridoru, na něž Vršanská uhelná získala stavební povolení na konci loňského roku. Pasovky překážejí zemním pracím, při kterých se do země uloží šest chrániček produktovodů. Těžbu to nijak neovlivní, neboť v lomu Vršany je plánovaná odstávka uhelné technologie.

Čtěte také:
V Hořanském koridoru se pilně pracuje
Zahraniční studenty uchvátilo Uhelné safari

Během následujících týdnů bude třeba zajistit také ochranu nízkého napětí, ať už napájecích nebo ovládacích sítí. Následně se připraví chráničky pro produktovody společností Unipetrol, Mero, Čepro, GasNet, ale také pro optická vlákna společnosti UPC a dálkové kabely společností Unipetrol a Čepro. Chráněny musí být i kabely pro veřejné osvětlení, ovládací kabely pasovek, komunikaci s velínem a optická vlákna společnosti Infotea.

Dodavatelem veškerých prací je společnost PLC Services, a to ve spolupráci s DTS Vrbenský, který zajišťuje zemní práce. Součástí akce je i rozebrání asfaltové komunikace ve směru od zadní vrátnice Vršany ke skládkovému stroji. Do původního stavu bude silnice uvedena na začátku léta, do té doby bude v tomto úseku platit dopravní omezení. Částečně průjezdná by komunikace mohla být už od poloviny května, po zprovoznění pasovek

Dopravní komplikace se dají očekávat i v místě křížení budoucích produktovodů s takzvanou 40. kolejí, která je důležitým dopravním uzlem pro těžební společnosti. Asi v polovině července se musí kolej rozebrat, aby bylo možné instalovat dvě chráničky produktovodů, dva produktovody a datové a optické kabely. Zbývající část produktovodů bude na tomto místě uložena do země v polovině roku 2019 při následující odstávce této koleje. O postupu prací na přeložkách produktovodů budeme v Důlních novinách průběžně informovat.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme