Ledvická dvojčata navštívily tisíce lidí

Elektrárnu Ledvice provozuje společnost ČEZ. Foto: ČEZ

Již pět tisíc lidí navštívilo rozhlednu v areálu elektrárny Ledvice na Teplicku. Rozhledna na severní věži ledvických dvojčat, jak se také dvěma podpůrným věžím kotelny nového zdroje říká, byla vybudována v rámci druhé vlny ekologizace uhelných elektráren Skupiny ČEZ na severu Čech.

Veřejnosti byla poprvé prosklená vyhlídka zpřístupněna letos 21. dubna. Jen během května si na vrchol oficiální nejvyšší rozhledny, navíc umístěné na rovněž nejvyšší průmyslové stavbě v České republice, našlo cestu tisíc vyznavačů pohledů z výšky, uvedl deník Právo.

Čtěte také:
Nový zdroj Ledvice otevřel virtuální dveře
Nejlepší rozhled vám nabídne elektrárna

„Ten, kdo se chce nejen podívat do informačního centra klasické energetiky Skupiny ČEZ, ale zároveň chce i na rozhlednu, se musí u nás objednat předem. Telefonicky nebo e-mailem. Na rozhlednu se jde provozem, poslední metry se musí vystoupat po schodech a ochoz má roštovou podlahu. Proto musí mít každý na nohou pevnou obuv a vhodné oblečení pro turistiku. Také by každý měl zvážit, zda mu jeho zdravotní stav výstup dovolí. Výtah vyveze návštěvníky do 28. patra, tedy jen do výšky 132 m, poté se musí ještě po 46 schodech. Pokud někdo trpí klaustrofobií či má potíže s pohybovým aparátem, tak by si měl asi cestu nahoru rozmyslet,“ uvedla průvodkyně infocentra Dana Daňková.

Informační centrum klasické energetiky Elektrárny Ledvice je otevřené od úterý do soboty od 8 do 16 hodin. Maximální kapacita pro jednu skupinu je 50 osob. Na rozhlednu je na základě objednávky umožněn výstup od úterý do soboty, vždy v 8, 10, 12 a ve 14 hodin. Je přitom počítáno s tím, že skupiny návštěvníků budou i více než desetičlenné, takže se nahoru podívají postupně, proto rozmezí dvou hodin.

„Prakticky do konce srpna probíhal jakýsi zkušební provoz rozhledny. Protože se osvědčil, rozhodli jsme se pro jeho zachování ve stejné podobě. Každopádně ovšem doporučuji, aby se každý pro jistotu před plánovanou návštěvou rozhledny podíval na internetové stránky infocentra. Na nich nalezne vždy aktuální informace. Jsme přece jen plně funkční elektrárenský provoz, takže se může klidně stát, že z nějakých technických důvodů nebude v určitém čase přístup na rozhlednu možný,“ uzavřel ředitel ledvické elektrárny Jiří Šinágl.

Mohlo by vás zajímat:
Služební auto obra Koloděje
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu