Doba čtení:1 m, 42 s
Peter Ilavský (vlevo) s Rostislavem Kubínem. Foto: OKD

Horníci OKD trhají rekordy. Po srpnové nejvyšší letošní metráži s kombajnem padl v září revírní rekord na čelbě s klasickou technologií. Postaral se o něj kolektiv dodavatelské firmy THK Čechpol s hlavním předákem Peterem Ilavským a vedoucím úseku Rostislavem Kubínem, jenž na ČSM vyrazil 64 metrů. Překonal tak dvaašedesát metrů kolektivu hlavního předáka Romana Jakubišina, který držel rekord na klasice od března.

Od počátku roku působíme v ostravské sloji Natan, kde jsme přešli z oblasti 29. sloje jen krátce před prosincovou tragickou mimořádnou událostí na naší šachtě. Tehdy jsme taky vyměnili kombajn za klasiku a prakticky až do léta se s ní sžívali,“ informoval Kubín. Ilavského osádky dostaly do 40. sloje vrtací vůz VVH 1R a nakladač NSU, s nímž se pustily do přípravy budoucí severo-jižní přetěžovací linky, napsal měsíčník Horník.

Čtěte také:
Sobotka byl překvapen, že OKD získal Bakala
Expremiér Špidla vypovídal dvě hodiny

Nejdříve jsme razili v pískovci, který byl v nadloží velmi tvrdý, poté procházeli samotnou slojí a nakonec najeli do měkčího prachovce vhodného pro dobrý postup,“ řekl Kubín s tím, že kolektiv do října na čelbě 546 21 postoupil celkem o 428 metrů. Rekordního zářijového postupu pak dosáhl nejen díky vhodnějším podmínkám, ale také nové technologii – opotřebený nakladač totiž vyměnil za lepší.

Vychytali jsme všechny nedostatky a razili bez strojních poruch,“ líčil vedoucí úseku. Vyzdvihl zámečníky s předákem Robertem Trněným starající se o technologie. A také předáky směn – Mirosława Kepku, Josefa Pitáka, Libora Pfeffera, Igora Mosina a Sergeje Tarana – kteří se svými chlapy dokázali zrychlit pracovní operace.

Nejvyšší letošní metráže s technologií vrtacího vozu a nakladače dosáhl Ilavského kolektiv v profilu SPN 16 s budováním hajcmanů co 0,8 metru. Splnil letošní čtvrtý limitní výkon. „V tomto měsíci rekord nepadne, ale k limiťáku jsme samozřejmě přihlášeni. Zatím razíme nad režim,“ dodal Kubín.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa