Doba čtení:1 m, 10 s
Foto: Lovochemie

Společnost Lovochemie dostala do zkušebního provozu moderní energetický kotel za více než miliardu korun. Nový energetický zdroj do provozu uvedla firma ČKD Praha DIZ.

Výstavba nového fluidního kotle je nejvýznamnější ekologickou stavbou v Lovochemii. Nahradí dva původně práškové kotle z 60. let minulého století jedním kotlem s nejmodernější technologií spalování uhlí a emisními parametry splňujícími nejpřísnější limity platné legislativy.

„Hlavní přidanou hodnotou této dodávky je vysoce účinný zdroj splňující beze zbytku emisní limity EU platné od 1. ledna 2016. Výrazně klesnou emise všech sledovaných látek, nejvýraznější změna je u emisí oxidu síry, které klesnou oproti dosud provozovaným kotlům více než pětkrát na hodnotu 400 miligramů na metr krychlový. A to při zvýšení celkové účinnosti výroby energie o více než čtyři procenta,“ uvedl ředitel pro Realizaci projektů ČKD Praha DIZ Tomáš Krenc.

Čtěte také: United Energy masivně modernizuje

Projekt zahrnoval projekční práce, dodávky technologií, montáže a uvedení do provozu nového fluidního kotle s příslušenstvím, jako je systém kontroly a řízení, čištění a monitoring emisí, transport a skladování pracovních médií, kompresorová stanice, chemická úpravna vody, náhradní záskokové zdroje a revitalizace výrobního energetického bloku a administrativní budovy.

Lovochemie využívá hnědé uhlí. Smlouvu na jeho dodávky má do konce roku 2030 a vzhledem k dlouhodobosti smlouvy po dobu její platnosti nepředpokládá odchod od hnědého uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Šéf Veolie: Uhlí pomáhá chudým