Doba čtení:1 m, 4 s
Pod společnost LEAG Lausitz Energie Kraftwerke spadá i elektrárna Schwarze Pumpe spalující hnědé uhlí. Foto: eppowereurope.cz

Lužická těžební a energetická společnost LEAG je z tragického úmrtí nejbohatšího Čecha Petra Kellnera otřesena. V prohlášení to sdělil předseda představenstva LEAGu Helmar Rendez. Vlastníky LEAGu jsou napůl skupiny PPF a Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského.

Mluvčí LEAGu Thoralf Schirmer doplnil, že společnost v tuto chvíli nebude o možných dopadech Kellnerova úmrtí na chod podniku spekulovat.

Čtěte také:
Komise vyšetřuje Němce kvůli uhelnému odškodnění
Křetínský chce ukládat energii z uhlí do baterií

O tragédii jsme se dozvěděli s otřesením a nečekané předčasné úmrtí Petra Kellnera nás zasáhlo, neboť jsme si ho všichni cenili jako úspěšného hospodářského manažera,“ uvedl Rendez. „Nyní myslíme na jeho rodinu a soucítíme s ní,“ dodal.

O možných následcích Kellnerovy smrti na chod LEAGu společnost odmítla hovořit. „Jistě chápete, že nyní na to není vhodná doba,“ řekl mluvčí společnosti Schirmer.

Lausitz Energie (LEAG) je podle webu EPPE největší energetickou společností ve východním Německu, kde se rovněž řadí k největším soukromým zaměstnavatelům. Společnost se věnuje těžbě, rafinaci a výrobě elektřiny a tepla. LEAG provozuje čtyři doly, čtyři elektrárny, jednu rafinerii a chystá se více soustředit na obnovitelné zdroje či skladování elektrické energie.