Michálek pranýřoval neprůhlednost ČEZ

Šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek. Foto: wikipedia.org

Poslanci napříč stranami, nejvíc z ANO, ODS, SPD a KSČM, nedovolili pustit dál novelu zákona o registru smluv, podle níž by i ČEZ musel zveřejňovat smlouvy v registru smluv. Šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek uvedl, že jde o dílo starých zkorumpovaných struktur.

„My se domníváme, že je to snaha starých zkorumpovaných struktur, které mají své lidi v ODS, v ANO i v dalších stranách, které neustále brání tomu, aby ČEZ zveřejňoval smlouvy a byl průhledný, pod kontrolou veřejnosti, protože tam je přisátá řada firem, které z toho těží,“ řekl Michálek pro server idnes.cz.

Čtěte také:
Rosatom je hrozba, varuje generál
BIS varovala Babiše před Rosatomem

„Dnes předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek souhlasil s tím, že se to dá na program a potom to bylo asi podesáté přerušeno do doby, než zase vymyslí zase nějaký nový obstrukční důvod. Tentokrát to bylo, dokud nepřijde ministr obrany, aby se vyjádřil ke zveřejňování smluv ČEZ. To s tím vůbec nesouvisí. Přednesla to paní Jana Černochová z ODS. Pan ministr Lubomír Metnar přijel, zmateně se zatvářil, nevyjádřil se žádným způsobem a zase odjel. Podařilo se jim to zase vyobstruovat, takže je to přerušeno na neurčito, takže uspěly struktury, které chtějí zachovat neprůhledný krmelec v ČEZ. Teď jsme viděli, že utratil miliardy a miliardy na Balkánu,“ vysvětlil Michálek, podle nějž ve sněmovně funguje koalice ODS a KSČM, které sabotují registr smluv a jakoukoli snahu o průhlednost tohoto státu.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Toyota: Výrobci musí zvažovat varianty elektromobility