Mládek je pro částečné prolomení limitů

Doba čtení:59 s

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Foto: MPO

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) podpoří variantu rozšíření limitů na lomu Bílina a částečné prolomení na lomu ČSA. Tuto variantu předloží ministrům. Vyplývá to z prohlášení, které má server iUHLI.cz k dispozici. O limitech bude 2. února jednat tripartita. Plné prolomení limitů požadují odboráři a horníci, kteří dnes protestovali před budovou ministerstva v Praze.

Mládek uvedl, že vládě s plnou odpovědností předkládá čtyři základní varianty řešení úpravy územních limitů těžby hnědého uhlí. Věří, že se jí podaří nalézt nejsprávnější řešení.

„Za svou osobu vnímám po vyhodnocení všech aspektů jako optimální řešení variantu rozšíření limitů na dole Bílina a částečného rozšíření i na dole ČSA. Jedná se o možnost, která by sebou nesla nutnost zbourání omezeného počtu domů v Horním Jiřetíně, znamenala by však zachování téměř současné úrovně zaměstnanosti na obou lokalitách a rovněž zachování a prodloužení alespoň částečné soběstačnosti státu v energetických surovinových zdrojích. Tuto variantu také budu jako ministr průmyslu a obchodu při jednání vlády podporovat,“ uvedl ministr.

Mládek je v těchto dnech na dlouhodobě plánované pracovní cestě v Indii. Nemohl tak vystoupit na demonstraci před horníky.