Mládek rozzuřil i uživatele Facebooku

Keyboard

Na facebookové stránce iUHLI.cz přibývá komentářů k návrhu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) vyměnit uhlí z lomu ČSA za to, že ekologičtí aktivisté nebudou blokovat stavbu nových bloků v Dukovanech a přípravu trvalého úložiště jaderného odpadu.

Diskutéry ministrův výrok rozhodně nenechal chladnými. David Beneš se domnívá, že Mládek by mohl zkusit domluvit daleko lepší kšeft. „V Německu chtěj zelený mozky koupit nějaké obrovské doly, tak u nás by se mohli vytáhnout a zkusit koupit třeba nějaké naše doly a ukázat, jak se to má s lidmi dělat. Už vidím jak Rovenský řeší rekultivace a vyhazuje lidi z práce…,“ naznačil.

Podle Pavla Šupláka ČSSD opět nezklamala. Bývaly doby kdy se ČSSD profilovala jako strana se vztahem k životnímu prostředí a něco jí říkal Faktor 4 a trvale udržitelný život, ale ty doby pominuly. Olze Veselé se nechce věřit, že to Mládek opravdu řekl. „Já ho měla vždy za relativně slušného člověka, tímto mne neskutečně zklamal….,“ zoufá si Veselá.

Čtěte také: Handlíř Mládek: neblokujte jádro, zaříznu uhlí z ČSA

„Právě vyplňuji přihlášku k ekologům a doufám že ty Dukovany s podporou Rakouska vyřadíme ze hry……samozřejmě jsem i ochotný se tam nechat přivázat a zítra jedu objíždět starosty lokalit kam by se měl navážet jaderný odpad – řádně je vystraším,“ plánuje Jiří Rákos.

Jiní přispěvatelé si všímají možných důsledků nestandardního handlu. Zaříznou uhlí, z eráru vytáhnou bilion na dostavbu jádra a zvednou cenu elektřiny na čtyřnásobek…a pak bude defenestrace protože i zelený mozky pochopí, že bez uhlí to prostě nikdy nebude fungovat,“ podotkla Petra Rohlíková. „Tohle je vrchol politické blbosti, pokud má Mládek občanku a je svéprávný, musí mu být jasné, že takto se s cca 5000 lidmi, kteří by díky tomuhle nechutnýmu kšeftu přišli o práci jednat nedá. Kdo tohodle chachara platí? Rusáci, co by chtěli stavět další jaderné bloky?“ ptá se Pavel Procházka.

Mohlo by vás zajímat:
Sázka na jádro? Noční můra české energetiky!