Mládek: Vlastníkům OKD jsme nic neslíbili

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Foto: MPO

Podle Mládka dělá zatím AHG účet bez hostinského. Foto: MPO

Vláda zatím skupině Ad Hoc Group (AHG) neslíbila žádnou spoluúčast na stabilizaci černouhelné OKD. Na twitteru to dnes uvedl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Otevřeny jsou podle něj všechny možnosti včetně insolvence.

Pan mluvčí dělá účet bez hostinského,” uvedl dnes Mládek, který tak reagoval na čtvrteční vyjádření mluvčího AHG Romana Paříka, že skupina neprodá černouhelnou OKD dříve, než ji společně s vládou stabilizuje. Pařík dnes v reakci ČTK řekl, že vyjádření se týkalo pouze aktuální nabídky finančníka Pavola Krúpy. AHG nyní vlastní společnost New WorldResources (NWR), majitele OKD. „Ta není ani konkrétní. Pro nás je prioritní se dohodnout, dotáhnout jednání s vládou, a teprve potom zvažovat nějaké další možnosti,” dodal.

Čtěte také:
Paukner a Krúpa jsou ochotni spolupracovat
OKD bez dohody s vládou není na prodej

Krúpa ve čtvrtek v České televizi řekl, že ArcaCapital, která je minoritním akcionářem NWR, je schopna OKD provozovat pět až sedm let, aniž bude “dojit” stát. Kolik je jeho firma ochotna za OKD zaplatit, neuvedl.

Pro AHG jsou podle Paříka otevřeny všechny tři varianty. „Společně s vládou preferujeme variantu restrukturalizace anebo odkupu. Varianta insolvence není pro nikoho z nás ta správná,” řekl Pařík.

Mohlo by vás zajímat:
Zeman: Nejlepší by bylo OKD znárodnit
Důl v Kanadě sází na gastarbeitry
Těžaři na krutém severu bojují o přežití