Mládkův náměstek Šolc končí

Náměstek ministra průmyslu Pavel Šolc. Foto: Petr Mlch

Náměstek ministra průmyslu Pavel Šolc. Foto: Petr Mlch

Ministerstvo průmyslu a obchodu brzy opustí klíčový odborník na energetiku, náměstek ministra Pavel Šolc. Podle dnešních Lidových novin se rozhodl na svůj post rezignovat ze zdravotních důvodů.

Post náměstka patří k těm, na které proběhne podle služebního zákona výběrové řízení. Předpokládá se ale, že většina vysoce postavených úředníků své posty obhájí. „Pan náměstek Šolc se rozhodl, že se ze zdravotních důvodů v budoucnu nezúčastní výběrového řízení. Zůstane ve funkci, dokud nebude vybrán jeho nástupce,“ uvedl mluvčí MPO Kotrba.

Čtěte také: Šolc o budoucnosti hnědého uhlí v ČR

Podle Lidových novin je vážným kandidátem na místo po Šolcovi Pavel Gebauer, ústřední ředitel Státní energetické inspekce. Odchod jednoho z důležitých úředníků ministra Mládka znovu rozvířil debaty o jeho vlastním setrvání v křesle.

Šolc na ministerstvu průmyslu pracoval už v éře ministra Vladimíra Tošovského, byl šéfem jeho poradců. Do funkce náměstka byl jmenován před třemi lety Martinem Kubou (ODS). V 90. letech pracoval jako specialista na strategie v ČEZ. Později působil na několika řídících pozicích ve společnosti ČEPS, nyní je předsedou představenstva.

Mohlo by vás zajímat: